Inauguracja najnowszej technologii wydruków w Asseco Data Systems

Inauguracja najnowszej technologii wydruków w Asseco Data Systems

Najnowszą na rynku technologię w komunikacji graficznej zaprezentowało Asseco Data Systems. Wysoka personalizacja (nawet jeden do jeden) dokumentów transakcyjnych i marketingowych oraz połączenie faktur z przekazem promocyjnym dedykowanym poszczególnym odbiorcom to główne zastosowania innowacyjnego systemu drukującego. Dotychczas tak dokładna personalizacja tekstu i grafiki była możliwa tylko w Internecie.

Asseco Data Systems uzyskało unikatowe na rynku możliwości wydruku dzięki najnowszej inwestycji – zakupowi drukarki Impika od firmy Xerox. Maszynę wielkości samochodu dostawczego drukując w kolorze z roli na rolę można było podziwiać w trakcie Dni Otwartych 21 i 22 stycznia br.

Specjaliści od komunikacji graficznej z Centrum Korespondencji oraz firmy Xerox, a także z agencji reklamowej Fast Forward Communication zapoznali gości z praktycznie nieograniczonymi możliwościami personalizacji wydruków i sposobami na ich wykorzystanie w marketingu bezpośrednim. Pokazali również wydruki transpromo, czyli połączenie np. rachunków z dedykowanym przekazem reklamowym. Obalili mit, że papier umarł, pokazując możliwości połączenia kampanii promocyjnych papierowych z interaktywnymi poprzez zastosowanie m.in. kodów QR i aplikacji mobilnych, które sprawiają, że wydruk może stać się obiektem multimedialnym.

Goście z branż poligraficznych i finansowych, firm dostarczających energię i przedstawiciele agencji marketingowych mogli na żywo zobaczyć proces produkcji dedykowanych każdemu z nich wydruków produkowanych z szybkością 760 kartek na minutę.

Według badań CAPV 66% odbiorców oczekuje wysoko spersonalizowanych ofert. Natomiast aż 93% marketerów wysyłających korespondencję TransPromo odnotowuje wyższy stopień reakcji odbiorów.